Kolonie językowe

kolonia językowa dla dzieci z ukrainy

Program kolonii językowej w Bieszczadach

Мовний табір для дітей у Бещадах

Kolonie językowe w bieszczadach dla dzieci z Ukrainy

дитячі літні табори в Польщі – tакий спосіб відпочинку буде максимально комфортним та пізнавальним для вашої дитини. Організація дозвілля в польських таборах для дітей на найвищому рівні: їхній розпорядок дня буде розписано погодинно і чергуватиметься із активним відпочинком, спортом, навчанням, іграми та екскурсіями.

Czas trwania turnusu: 13 dni / 12 nocy
Zakwaterowanie w wybranym obiekcie – Hotel Wrota Bieszczad w Lesku, Kompleks Skalny
SPA w Polańczyku, Zajazd Pod Sosnami w miejscowości Berezka k/Polańczyka
Wyżywienie – HB – śniadania + obiadokolacje

Terminy turnusów

24.06 do 07.07
7.07 do 20.07
20.07 do 3.08
3.08 do 16.08
16.08 do 29.08

Nauka języka polskiego

Podczas każdego z turnusów odbywać się będą lekcje języka polskiego w wymiarze minimum 2 godziny lekcyjne (2 x 45 minut ) dziennie. Naukę języka prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycieli.

Na zakończenie turnusu uczestnicy otrzymają zaświadczenie/certyfikat o uzyskaniu kompetencji ze szkolenia z języka polskiego.

Przejdź do sekcji INFORMACJE I ZAPISY

PROGRAM KOLONII JĘZYKOWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z UKRAINY

Wycieczka w Bieszczady z przewodnikiem – szczyt Korbania

Korbania to bieszczadzki szczyt wznoszący się na wysokość 894 m n.p.m. Na jego wierzchołku znajduje się 9-metrowa drewniana wieża widokowa. Z tarasu widokowego na szczycie wieży można oglądać panoramę obejmującą swym zasięgiem Jezioro Solińskie, Góry Słonne oraz bieszczadzkie połoniny. Na szczyt prowadzi leśna ścieżka o łagodnym nachyleniu.

Wycieczka do Soliny – zapora oraz kolej gondolowa

Solina słynie monumentalnej zapory wodnej, dzięki której powstało największe w Polsce, sztuczne Jezioro Solińskie, zwane Bieszczadzkim Morzem. Podczas wycieczki przejdziemy koroną zapory, z której roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na Dolinę Sanu oraz na otoczone górami jezioro.
Celem naszego spaceru będzie wieża widokowa stojąca u podnóży góry Jawor. Ze szczytu wieży przejedziemy koleją gondolową na drugą stronę zapory podziwiając widoki z wyjątkowej, podniebnej perspektywy.

wypoczynek nad jeziorem solińskim

Wycieczka do Polańczyka – plażowanie w Eko Marinie

Celem wycieczki jest Uzdrowisko Polańczyk, ulokowane na cyplu wchodzącym wgłąb Jeziora Solińskiego. Na samym końcu tego cypla znajduje się wyjątkowe miejsce – Eko Marina – zespół pływających po jeziorze basenów wraz z przystanią dla łodzi elektrycznych oraz jachtów żaglowych.
Zapraszamy Was do plażowania na Eko Marinie oraz do korzystania ze sprzętu pływającego – łodzi i kajaków.

Tajemnice Soliny – wyjątkowy rejs jachtem

Jezioro najlepiej jest odkrywać z pokładu jachtu płynącego po jego wodach. Podczas rejsu ze sternikiem i kapitanem opłyniemy bezludną wyspę oraz odkryjemy malownicze , pełne tajemnic zatoki.

Wycieczka w Dolinie Sanu

Naszą przygodę rozpoczniemy w miejscowości Myczkowce przy małej zaporze, która tworzy malownicze i dzikie Jezioro Myczkowieckie. Celem naszej wyprawy będzie Cudowne Źródełko w Zwierzyniu, do którego przejdziemy szlakiem wiodącym przez Rezerwat Przyrody Przełomy Sanu pod Grodziskiem. Na koniec odwiedzimy Park Miniatur w Myczkowcach – wyjątkowe miejsce, w którym podziwiać będziemy drewniane cerkwie w miniaturowej wersji.

Spływ Sanem – pontony / kajaki

Odkrywaj dziką Dolinę Sanu płynąc z jego nurtem. Daj się ponieść tej pięknej, górskiej rzece płynącej z dala od zabudowań, meandrując między lasami i górami. Spływ rozpoczynamy w okolicy Jeziora Myczkowieckiego. Z nurtem rzeki docieramy wprost do Leska, skąd pieszo wracamy do hotelu.

wypoczynek w lesku nad sanem

Odkrywaj Lesko – galicyjskie miasto na szlaku wina (wycieczki piesze po lesku i okolicy).

SPORT I REKREACJA

 • Zielona plaża nad Sanem – miejsce wypoczynku nad wodą. Najlepsze co można zrobić w słoneczny, letni dzień to spędzić go nad krystalicznie czystą wodą rzeki San. W Lesku spacerem dojdziecie na Zieloną Plażę – miejsce idealne do całodniowego relaksowania się i korzystania z uroków rzeki.
 • Basen Aquarius – kompleks basenów w Lesku – basen kryty, aquapark ze zjeżdżalniami, jacuzzi i sztuczną rzeką. Ponadto w sezonie letnim skorzystać można z basenów zewnętrznych. Basen znajduje się w odległości 20 minut spacerem z Hotelu Wrota Bieszczad.
 • Boiska sportowe – w pobliżu basenu Aquarius znajdują się boiska sportowe, na których rozgrywać można mecz piłki nożnej oraz inne konkurencje sportowe na świeżym powietrzu.
 • Zabytkowa architektura – spacerując po Lesku warto odkrywać jego piękną, zabytkową architekturę – zamek Krasickich wraz z zespołem parkowym, świątynia ormiańska, zabytkowy kościół, stara synagoga (w synagodze znajduje się galeria sztuki, w której lokalni twórcy prezentują swoje dzieła). Leskie planty to wspaniałe miejsce relaksu w cieniu okazałych kasztanowców.
 • Warty odwiedzenia jest również Kirkut czyli stary, żydowski cmentarz.

ATRAKCJE PRZYRODNICZE LESKA

Wypoczywając w Lesku nie sposób pominąć walorów przyrodniczych tego malowniczego miasta. Proponujemy piesze wędrówki, by w pełni odkrywać najpiękniejsze miejsca.

Obowiązkowe pozycje pieszych wycieczek wokoło Leska

 • Źródełka wód mineralnych – kiedyś Lesko słynęło z leczniczych źródeł, do dziś można skosztować różnorodnych wód wypływających z wnętrza ziemi.
 • Kamień Leski to cel naszej wędrówki – owiana legendami piaskowa skała, ukryta w lesie nieopodal Leska, można tam dotrzeć bezpiecznym i wygodnym chodnikiem.
  Warto połączyć ze sobą zwiedzanie źródełek oraz Kamienia Leskiego. Taka wycieczka to wspaniały pomysł by aktywnie spędzić niezapomniane chwile z Leską przyrodą.
 • Ścieżka na basztę – wiodąca zboczem, widokowa ścieżka zaprowadzi nas do ukrytej w dolince plaży nad Sanem, na trasie odkryć możemy leśne, cudowne źródełko z pyszną wodą.
 • Punkt widokowy – platforma widokowa wraz z malowniczą ścieżką na szczyt – takie atrakcje czekają na Ciebie w samym sercu Leska, punkt widokowy to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia, z platformy podziwiać można znajdującą się na horyzoncie panoramę Bieszczad, dolinę Sanu oraz piękne, dzikie lasy otaczające Lesko.

ATRAKCJE W HOTELU

 • Dyskoteki – w programie kolonii są również imprezy z DJ`em czyli dyskoteki w hotelowym Pubie Kamfina. Specjalnie dla Was zorganizujemy Fluo Party – imprezę taneczną z malowaniem twarzy specjalną, świecącą w ciemności farbą.
 • Warsztaty garncarskie – zorganizujemy dla Was warsztaty wyrabiania naczyń z gliny, każdy będzie mógł wyczarować wyjątkową, glinianą pamiątkę.
 • Ogniska – w programie kolonii są również ogniska z pieczeniem kiełbasek, które organizować będziemy w wyznaczonych do tego miejscach – wiatach oraz nad brzegiem rzeki.

informacje i zapisy na kolonie

Dowiedz się jak zapisać dzieci na kolonię w Bieszczadach

Dokumenty do pobrania

1 krok – FORMULARZ_ZGŁOSZENIOWY UA – 24.01.2023
2 krok – Karta diagnozy indywidualnych potrzeb uczestnika niepełnoletniego
3 krok – DEKLARACJA uczestnictwa w projekcie UA
3 krok – Ankieta_PCIC dwujęzyczna
3 krok – Oświadczenie o legalnym przebywaniu na terenie województwa Podkarpackiego
3 krok – Oświadczenie uczestnika projektu

Razem z załączonymi formularzami niezbędne jest dostarczenie kopii PESEL-u dziecka (status UKR).
Wszystkie dane muszą być wypełnione po polsku (pisownia).

Skan formularzy deklaracji uczestnictwa proszę odsyłać na adres e-mail: kolonie@wrotabieszczad.pl

Wypełnione dokumenty można dostarczyć osobiście do wybranej placówki Podkarpackiego Centrum Integracji Cudzoziemców. Informacji udzielają również szkoły na terenie zamieszkania.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 502 867 550 – koordynator projektu Aneta Szczepek

Adresy placówek PCIC

Podkarpackie Centrum Integracji Cudzoziemców
ul. Podwisłocze 48, 35-309 Rzeszów
tel. 17 747 06 54, email: pcic@wup-rzeszow.pl

Oddział Krosno
ul. Lewakowskiego 27B, 38-400 Krosno
tel. 13 436 34 26

Oddział Przemyśl
ul. Kościuszki 2, 37-700 Przemyśl
tel. 16 678 60 87

Oddział Tarnobrzeg
ul. 1-go Maja 4a, 39-400 Tarnobrzeg
tel. 15 822 15 94 w.308

Plakat